Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ szerint félremagyarázás, hogy titkosszolgálati munkatársak kerülnének a média szerkesztőségeibe. Pintér Sándor belügyminiszter javaslata „azt teszi lehetővé, ami eddig is így volt” a világon mindenhol, hogy a távközlési szolgáltatóknál – például a mobiltelefon-társaságoknál – legyenek ilyen alkalmazottak.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ szerdai közleménye szerint félremagyarázás, hogy titkosszolgálati munkatársak kerülnének az online tartalomszolgáltatók szerkesztőségeibe.
Mint írják, az Országgyűlésnek benyújtott törvényjavaslatot „a magyar ellenzék tudatosan félreértelmezi és félremagyarázza: azaz szó sincs arról, hogy online újságok/tartalomszolgáltatók szerkesztőségeibe kerülnének titkosszolgálati munkatársak”.
A közlemény szerint a javaslat „azt teszi lehetővé, ami eddig is így volt”, nemcsak Magyarországon, hanem a világon mindenhol intézményesült formában, vagyis hogy a távközlési szolgáltatóknál – például a mobiltelefon-társaságoknál – legyenek ilyen alkalmazottak.
Szerdán azt írta az Index, hogy Pintér Sándor belügyminiszter előírná a nemzetbiztonsági törvényben, hogy ha arra felkérés érkezik a szervektől, a médiatermékek kötelesek munkatársnak felvenni a titkosszolgálat embereit. Ugyanis módosító javaslatai szerint a „külön jogszabályban meghatározott infrastruktúra, alkalmazás- és tartalomszolgáltatókat is” köteleznék, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok munkatársaival kérésre létesítsenek munkaviszont.